22.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak chceš poznať preveľkú dobrotu a Božie milosrdenstvo, naučíš sa tomu zo Svätého písma. Pozri na Izraelitov. Hoci proti Bohu dlho hrešili a urážali ho, on to milosrdne znášal. A keď sa k nemu obracali, rád ich prijímal, a keď sa znovu od neho odvracali, on ich neopúšťal, ale cestou prorokov ich volal, aby sa k nemu navrátili. Podobne je milosrdný, dobrotivý a milostivý Boh ku každému z nás, keď vidí, že padáme, a milostivo čaká, či skoro prestaneme hrešiť, a keď sa od hriechu odvrátime, príjme nás s veľkou láskou a radosťou. Veď on tak hovorí, že v nebi sa Boží anjeli radujú nad jedným hriešnikom, čo robí pokánie (Lk 15,10).

~sv. Makar Egyptský, pustovník, +390 ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť589 reakcie0
(Share 165 0)


Mt 20, 29-34

Príhovor

      Dnešné evanjelium nám dáva veľkú lekciu viery. Dvaja slepci prosili Krista o zmilovanie. Keď sa ich spýtal, čo chcú, odpovedali, aby im vrátil zrak. Obrátili sa na neho s istotou. Verili, že je v jeho moci ich uzdraviť. A Kristus ich uzdravil.
      Boh sa prihovára človeku, ale nenúti ho k prijatiu viery. Boh volá ľudí, aby mu slúžili v Duchu a pravde, ale nenúti. To sa ukázalo v najväčšej miere na Kristovi. Vyzýval k obráteniu, k viere, ale nikoho k tomu nenútil. Úkon viery je svojou povahou dobrovoľný.(podľa KKC 160)
      Viera je Boží dar. Viera spôsobuje, že Boh akoby kapituluje pred tým, kto verí. Vidíme to jasne na uzdravení dvoch slepcov. Ich viera „donútila“ Krista urobiť zázrak. Boh sám vtisol človeku do rúk zbraň, pred ktorou s radosťou „kapituluje“.
      Je pre nás dobré všimnúť si to zdôraznenie evanjelistu Matúša na spôsob uzdravenia: „... a hneď videli...“ Ježišovo slovo pôsobí okamžite. Aká je moja viera? Ako prijímam Ježišove evanjeliové prisľúbenia?
      Verím im? Ak áno, tak musím pocítiť naplnenie týchto prisľúbení „hneď“! Tak totiž Boh odpovedá na skutočnú vieru. Ak je moja viera slabá a plná pochybností, prosme Krista o zmilovanie v našej biede. Prosme ho plní dôvery o dar silnej viery. A On nám dá, o čo s dôverou prosíme. Amen.
28.05.2011 | Čítanosť(2173)
Téma: Mt 20, l0-12
12.06.2003 | Čítanosť(2878)
Mt 20, 17-34
12.06.2003 | Čítanosť(2774)
Mt 20, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet