18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zo života Budhu sa rozpráva, že keď ho žiaci poprosili, aby niečo povedal o Bohu, kládol vždy prst na ústa a vznešene mlčal. Mystici hovoria o temnej noci ducha, kedy je Boh prežívaný ako celkom neprítomný a nedosiahnuteľný.

~B.H. van de Pol~

20.06.2003 - Miron
čítanosť667 reakcie0
(Share 166 0)


Mt 20, 17-28

Príhovor

      Aj keď už sú nám slová evanjelia známe, predsa nás vždy prekvapia paradoxy, ktorých je v evanjeliu neúrekom.
      Dôkazom sú aj dnešné Ježišove slová: „Ale kto sa medzi vami bude chcieť stať veľkým, bude vaším služobníkom.“
      Ťažko nám pripadá pochopiť toto Božie chápanie veľkosti. Naša ľudská predstava je jasná: veľkosť spočíva v miere moci, ktorú máme nad druhými ľuďmi. Pre dosiahnutie tejto veľkosti vynakladáme veľké úsilie: štúdium, kariéra v zamestnaní, atď.
      Božia predstava veľkosti spočíva v láske. Presnejšie v miere činorodej lásky, ktorú prejavujeme blížnym. Boh to myslí vážne. Veď sám tak koná. Kristus priešie1, aby slúžil: učil, uzdravoval, vyháňal zlých duchov, vracal život mŕtvym, a nakoniec z lásky k nám sa dal pribiť na kríž, aby nám tým otvoril nebo. Úplne sa pre nás obetoval. To je príklad, ktorý máme nasledovať, ak sa chceme stať veľkými.
      Matka Tereza je skvelým príkladom naplnenia tejto Božej vôle. Je známa po celom svete ako symbol Božej lásky. Nasleduje ju množstvo ľudí, ktorí sa dávajú do služby tým najbiednejším z biednych. Mohli by sme vyrozprávať nesmierne veľa príhod, ktoré sú svedectvom tejto činorodej lásky. Oni všetci pochopili Ježišove slová o pravej a skutočnej veľkosti. Nájdeme ich v domácnostiach, vo farnostiach, na pracoviskách a sídliskách na celom svete.
      Ak prijmeme dnešné Ježišove slová, môžeme sa pripojiť k tejto veľkej armáde svedkov, ktorí konajú podľa Kristovho príkladu a tak sa stávajú veľkými pred Bohom i ľuďmi. Amen.
28.05.2011 | Čítanosť(2013)
Téma: Mt 20, l0-12
12.06.2003 | Čítanosť(2775)
Mt 20, 17-34
12.06.2003 | Čítanosť(2711)
Mt 20, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet