23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    V živote často robíme svoju voľbu nie podľa Božej vôle, ale podľa vlastnej chuti a vlastných rozmarov, podľa vlastnej pohodlnosti a malodušnosti. Nezvykli sme si pozerať sa hore, na hviezdu, ale máme vo zvyku zapáliť si vlastnú sviečku, ktorá dáva malé, pritlmené svetlo, svetlo, ktoré nás vovedie do hraníc vlastného egoizmu.

~A. M. G. Dorronsoro ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť848 reakcie0
(Share 177 0)


Mt 20, 1-16

Príhovor

      Dnešné podobenstvo prináša povzbudenie pre ľahostajných a napomenutie pre horlivých. Ľahostajným je zvestované, že sú očakávaní i napriek tomu, že už toľko času ľahkomyseľne premárnili leňošením. Horliví sú upozornení, aby si príliš nezakladali na svojich skutkoch, pretože spása je vždy slobodný Boží, a pre nás nezaslúžený dar.
      Pekne to vystihuje tento prík1ad.
      Jean Anouilh, francúzsky dramatik, v jednom svojom diele predstavuje šokujúcu scénu z posledného súdu.
      Spravodliví - istí si svojimi rezervovanými miestami, stoja v tlačenici pred bránou raja. Netrpezlivo prešľapujú a chcú sa čím skôr dostať dovnútra. Náhle medzi nimi nastane zmätok. Zástupom sa šeptom nesie zvesť: vyzerá to, že tým iným, nespravodlivým, bude odpustené!
      Na okamih všetci onemeli a potom s najväčším pobúrením začali volať: „Keby sme to vedeli skôr...“
      Zlosť ich zalievala čoraz viac, čoraz hlasnejšie boli potupné výkriky na adresu Pána Boha. V tom momente boli zatratení.(K. Wojtowicz, O kázni a dáždnikoch, s.58)
      Boh je slobodný. Volá koho chce, kedy chce a k čomu chce. Nepochopíme tajomstvo tejto Božej slobody. Ale i táto sloboda je prejavom jeho nesmiernej lásky k nám. Nevnucujme Bohu, aby nás súdil podľa merítok nášho ľudského pohľadu na spravodlivosť. To by sa mohlo stať, že by sa nikto z nás nedostal do neba. Dôverujme Bohu. Žime v neustále vzrastajúcej láske k nemu a svoju večnosť vložme do mora jeho milosrdenstva. Amen.
28.05.2011 | Čítanosť(2295)
Téma: Mt 20, l0-12
12.06.2003 | Čítanosť(3034)
Mt 20, 17-34
12.06.2003 | Čítanosť(2870)
Mt 20, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet