18.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Počujem o tebe, Patrim, že máš dar rozumu a priveľmi dbáš o to, aby si prekrásne kázal, podľa všetkých pravidiel rétoriky. Ale úspešne prechádza životom ten, kto robí dobré skutky a káže viac svojím životom ako slovami. Preto, ak chceš získať večnú odmenu, málo dbaj na krásu kazateľských prednesov a celým srdcom sa radšej usiluj robiť dobré skutky a tak kázať predovšetkým svojím životom.

~sv. Izidor Peluzský, + 4. st. ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť651 reakcie0
(Share 175 0)


Mt 16, 20-24

Príhovor

      Keď sa priblížil čas záveru vykupiteľského diela, Ježiš Kristus začal pripravovať svojich učeníkov na udalosti, ktoré prídu. Dnes sme počuli, ako prvýkrát predpovedá svoje utrpenie a smrť. Petrova reakcia je z ľudského pohľadu celkom prirodzená a správna: „To sa ti nesmie stať!“ Vo svojej horlivosti, v ktorej zaiste nechýbala láska, však chcel odvrátiť Ježiša od jeho najvlastnejšieho poslania. Preto sa mu dostalo prísneho napomenutia .
      Nie zriedkavo pociťujeme napätie medzi Božím zmýšľaním a našim zmýšľaním. Nie je vždy ľahké pochopiť Božiu vôľu, nie je ľahké nasledovať Božiu vôľu, zvlášť ak cítime, že jej uskutočňovaním v tomto svete veľa strácame.
      Tygodnik Powszechny uverejňoval príspevky k ankete: Ako som prežil svoj život...“ Starý lekár napísal: „Pôvodne som chcel vedecky pracovať, ale nakoniec som ostal pri obvodnom lekárovi. Manželka ma opustila, pretože som vraj nevedel zarábať peniaze. Dvoch synov som stratil vo vojne. Najmladší, ktorého som rozmaznával, má vysoké postavenie. Raz mi povedal: Po celý život si bol hlupákom, staraj sa sám o seba. A tak žijem v domove dôchodcov. Keď sa však zamyslím nad svojim životom, nad chudákmi, ktorých som ošetroval a ktorým som sa snažil pomôcť, nič neľutujem, mám v srdci veľký pokoj a radosť...“(F. Dancák, Da1 nám príklad, 9. dodatok, s. 87)
      Hľadať Božiu vôľu a uskutočňovať ju, niekedy znamená ísť po krížovej ceste, kde ani jeden krok nemusí byť ľahký. Ale ísť životom s Kristom znamená s Kristom i zomierať a potom s Kristom i kraľovať. Amen.

      Inšpirácie: Mt 16, 21-28
12.06.2003 | Čítanosť(2904)
Mt 16, 13-20
12.06.2003 | Čítanosť(2835)
Mt 16, 21-28
12.06.2003 | Čítanosť(2832)
Mt 16, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet